Po dvouleté odmlce IAMX opět v Praze

Trvalo to dva roky než se Chris Corner se svým projektem IAMX opět vrátil do Prahy, ale rozhodně to stálo za to. V pátek 27. listopadu zažil pražský klub Roxy díky této partě extatickou show.

Už od pozdního odpoledne se před klub začali nenápadně trousit nedočkaví fanoušci, kteří nechtěli přijít o jistou pozici v první řadě, aby měli svého oblíbence na dosah. V půl sedmé, kdy se otevřely dveře už byste na chodníku před klubem jen těžko prošli, řady návštěvníků se totiž táhly na obě strany Dlouhé ulice. Než však na podium vylezla kýžená čtveřice Chris Corner, Sammi Doll, Janine Gezang a Jon Siren, museli si počkat do osmé hodiny večerní.
iamx-1
Na lístku stálo, že hlavní hvězdy podpoří předkapela, ale nikdo si ani nevšiml, že se tak nestalo, IAMX se sami postarali o nezapomenutelnou show a vzniklý časový prostor využili na sto procent, když nabídli svým příznivcům nadupané bez mála dvouhodinové vystoupení. Chris Corner přijel do Prahy představit šesté album svého projektu, které nese název Metanoia, setlist byl však relativně rovnoměrným průřezem všech desek.
Dvouhodinovou smršť odstartovala pecka I Come With Knives z předposledního alba The Unified Field, debutové album reprezentoval hit Kiss and Swallow a srdcovka Mercy, z druhého The Alternative to byl stejnojmenný singl, Spit It Out nebo After Every Party I Die. Koncert se neobešel ani bez I Am Terrified ze třetího a Volatile Times ze čtvrtého alba. Novinku Metanoia pak reprezentovaly písně No Maker Made Me, Surrender a samozřejmě nechyběl ani singl Happiness.
iamx-2
IAMX se rozloučili hned třemi přídavky. Ani není divu, že se jim nechtělo opouštět klub plný nadšených fanoušků, kteří vystupujícím interpretům do poslední vteřiny ze všech sil opláceli energii vloženou do vystoupení. Někteří z těch šťastnějších se dokonce podívali na podium. Teď už ale nezbývá než doufat, že se do Prahy IAMX co nejdříve zase vrátí.
Další fotoreporty