Plum Dumplings se posouvají na Jiný místo

Brněnská indierocková kapela Plum Dumplings vydává svou druhou desku, nazvanou Jiný místo. Kapela se na ní oprostila od vlivu francouzské scény a nová nahrávka je kompletně v češtině, možná jen s drobnými vlivy divadelního šansonu v určitých pasážích. Ve spolupráci s producentem Tomášem Neuwerthem se muzikanti na materiálu nového alba snažili vyvážit zálibu kapely v hlukových plochách a vrstvení kytarových linek s leitmotivem celé desky. Tématem alba je ztrácení, ať už se ztrácí kupříkladu zábrany a nebo třeba důvěra.Velkorysý live křest novinky chystá skupina do brněnského Kabinetu Múz na středu 22. ledna 2020, kde jako host vystoupí také hudební kuchař Kittchen.

„Přechod k českému jazyku je svým způsobem osvobozující, ale zároveň i obnažující. Za francouzštinu se dalo mnohé schovat a důležitá byla spíše melodie zpěvu a slov, kdežto s češtinou cítím mnohem větší blízkost posluchači, který se tak může lépe ztotožnit s příběhem nebo pocitem, který může text vyjadřovat. Zároveň mi český jazyk nabízí jiné melodické možnosti,“ říká autorka textů a zpěvačka Adéla Polka.

Úvodní skladba je inspirována stejnojmennou knihou Rybí krev od Jiřího Hájíčka, která reflektuje historickou událost, kdy se obyvatelé mnoha vesnic museli vystěhovat ze svých domovů kvůli vzniku nádrže na ochlazování Temelína.

Vybrané fotoreporty