Pixies, jedna z nejvlivnějších kapel osmdesátkového rocku, míří do Lucerny

Pixies jsou jednou z nejvlivnějších kapel osmdesátkového alternativního rocku, která inspirovala skupiny jako Nirvana, Radiohead nebo Pearl Jam. Dnes inspirují novou generaci kapel, které uchvátil jejich ikonický “loudquietloud” sound. Na podzim letošního roku kapela vydá svou další řadovou desku a v tandemu s vydáním alba odstartuje 13. září své světové turné 2019-2020 World Tour. V Praze Pixies vystoupí 8. října 2019 ve Velkém sále Lucerny.

Pixies představí show s důrazem na hudbu a minimální proslovy mezi písněmi. Kapela nazkouší kolem devadesáti skladeb ze svého repertoáru a zahraje písničky i z nové desky. Na žádný koncert nebude předem připravovaný setlist, výběr písniček se stanoví doslova několik vteřin před koncertem. Black Francis ohlásí členům kapely následující skladbu prostřednictvím mikrofonu, který uslyší jen hudebníci. David Lovering vysvětluje: „Nejlepší je vycítit, která věc by měla následovat, podle atmosféry v sále. To je to, co chceme dokázat, přečíst publikum a správně vybrat písničku.”

Pixies natočili své nové, dosud bezejmenné album loni, v prosinci v Dreamland Recordings blízko Woodstocku s producentem Tomem Dalgetym (Ghost, Royal Blood, Pixies – 2016 album Head Carrier). Je to druhé album skupiny s Paz Lenchantin na basovou kytaru a osmé studiové album jejich kariéry.