PĚT POVINNÝCH KLUBOVÝCH KONCERTŮ JARA

Dění na velkých pódiích fanouškům indie a elektropopové muziky tento měsíc příliš nepřálo. To ale neznamená, že pro vás nemáme výběr pěti koncertů, které byste jako fanoušci těchto žánrů neměli ignorovat. Honem s Bokka, Ivan & The Parazol, Merchandise, Circa Waves a HVOB do playlistu.

Než jsme se stihli přehoupnout do druhé poloviny měsíce, pohostili nás dvě čestné návštěvy z Evropy.

Elektropopový polský projekt Bokka jste měli možnost vidět například na Colours of Ostrava. Nadchli nadčasovými kostýmy a neobvyklou komunikací s publikem “přes messenger”. Dostat hřejivost do spojení pódium – auditorium pouze přes písmena je jen jedna z mnoha disciplín, v kterých tato skupina umí nadchnout. Letos jsme je u nás v rámci projektu EuroConnections mohli znovu uvítat v Paláci Akropolis a opět jsme museli uznat, že takovou kapelu můžeme bratrům Polákům čistě závidět. Zpěvačka (celou dobu zahalená do metalické masky) se zápalem skáče od polohy snové Likke Li do tanečních Churches. Vizuální zážitek je podtržený civilním chováním kapely, která krom nejmodernějších tanečních beatů umí sklouznout i k hypnotičnosti Massive Attack nebo tvrdšího nasazení Roni Size.

YouTube Preview Image

Rock Café zase pohostilo jednu z největších mladých koncertních hvězd Maďarska – Ivan & The Parazol. Ti se zarylili do podvědomí návštěvníkům z celého světa, když dostali možnost složit hymnu festivalu Sziget. A následně ji v rámi svého setu samozřejmě zahrát na hlavním pódiu, které opanovali se stylem Kasabian, zvukem Black Keys a sex appealem Rolling Stones. To všechno přivezli konečně do Prahy a žádný milovník rock ’n‘ rollu nemohl chybět.

YouTube Preview Image

Důvod, proč se vyplatí zůstat na Velikonoce v Praze? Na první pohled nenápadná kapela až z Floridy Merchandise zahraje už dnes (14. dubna) v Café V lese. Jejich koncert slibuje hlasité špinavé kytarové plochy i naprosto přátelské melodické linky, které neurazí ani posluchače Interpol nebo Editors. Merchandise jsou skrytým pokladem pro všechny milovníky hlubokých undergroundových kytar, který poctivě čeká, až ho někdo vykope.

YouTube Preview Image

Premiérově u nás  22. dubna v Rock Café zahrají také indie rockeři Circa Waves z Británie. To je pro změnu kapela, která nadchne posluchače Arctic Monkeys nebo Kooks. Naživo ale na pódiu nepředvádějí ospalé kytarové pózy, naopak se nebojí vrhnout do davu a ujišťovat publikum celou dobu koncertu, že jsou s nimi v energickém propojení. Jejich poslední album se navíc odklonilo od čistě skočného tónu, takže jistě dojde i na emoce.

YouTube Preview Image

A když už jsme u těch emocí, slyšeli jste poslední singl The Blame Game od vídeňských elektroniků HVOB? Čirá nádhera. HVOB pohostí 25. dubna klub Roxy v rámci festivalu Spectaculare a bude se jednat o hluboký ponor do nejmodernějších tenat elektroniky i srdce. Pestrý zvukový kaleidoskop se opře ve vokálu o jemnost skupiny Daughter i introvertní taneční hitovost Moderat. Kupujte rychle, lístky rychle mizí.

YouTube Preview Image

Alena Bílková

Vybrané fotoreporty