Pearl Jam vypustili do světa první ochutnávku z alba Gigaton. Ta vyjde po dlouhých sedmi letech

V roce 2006 se frontman skupiny Pearl Jam Eddie Veder nechal slyšet, že usiloval o složení pár skladeb v rytmu techna. Z  velké části proto, že tento druh hudby poslouchal po užití extáze. Naštěstí pro fanoušky kapelního soundu se její nový singl Dance of the Clairvoyants v ničem technu nepodobá. Jde však o nejfunkovější píseň, s níž Pearl Jam kdy přišli.

Singl Dance of the Clairvoyants obsahuje prvky tanečního rocku z poloviny milénia připomínající tvorbu Franz Ferdinand nebo Strokes a Pearl Jam jej spoluprodukovali se svým dlouholetým mistrem zvuku Joshem Evansem. Jedna se o první píseň vydanou po nealbové skladbě Can’t Deny It s politickým nádechem v roce 2018. Poslední nahrávka skupiny se jmenuje Lightning Bolt a vyšla před sedmi lety.

Pearl Jam se vrátí na pódia v březnu tohoto roku, čekají je zastávky po Severní Americe. V červnu a červenci se jich pak dočkají fanoušci na starém kontinentě. V březnu je naplánováno i vydání samotného alba Gigaton, již jedenácté desky těchto oceňovaných Američanů patřících spolu se skupinami Nirvana, Soundgarden a Alice in Chains k představitelům hnutí grunge.