Pearl Jam nechtějí do Rock’n‘rollové síně slávy sami

Pearl Jam budou 7. dubna 2017 uvedeni do Rock and Roll Hall of Fame (Rock’n‘rollové síně slávy) a na ceremoniál si připravili opravdu velké překvapení. Pozvali si totiž pět bubeníků, z nichž byl každý někdy v minulosti členem kapely.

Pearl Jam na svůj Facebook vyvěsili fotku rukou psaného dopisu:

„S blížícím se datem uvedení do Rock and Roll Hall of Fame si uvědomujeme, co to pro nás vlastně znamená.

Zatímco ceny a pocty jsou pochopitelně subjektivní a nespočet našich spolupracovníků ještě oceněn nebyl, jsme šťastni, že jsme uznáváni, jestliže budeme mít možnost se opět spojit se všemi, kteří byli součástí skupiny.

Speciálně s bubeníky, z nichž každý zanechal svou nezaměnitelnou stopu v období kapely před nástupem Matta Camerona.

Dave Krusen, Matt Chamberlin, Dave Abbruzzese a Jack Irons jsou skvělí muzikanti, kteří dali vše do raných nahrávek a vystoupení.

Těšíme se, že je i s dalšími hudebníky na akci uvidíme. Musíme říct, že si přejeme, aby tam byli i H.R. a Derry Farrell. Když nic jiného, budeme za jejich přikývnutí šťastní.

Válíme dál

P.J.“

Nakonec jim ale Hall of Fame dovolila uvést jen jejich současného bubeníka Matta Camerona a Davea Krusena, zakládajícího člena, který se skupinou nahrál její debutové a zároveň nejslavnější album Ten. Zbylé tři (Matt Chamberlin, Dave Abbruzzese a Jack Irons) nepřijme.

Proti tomu se na svém Facebooku ostře vymezil Abbruzzese: „Vyzývám každého, aby mi řekl, proč nejsem součástí historie Pearl Jam. Oficiální důvod, který uvedla Rock and Roll Hall of Fame, je kravina.“

Pearl Jam by uvedení ostatních bubeníků s Rock and Roll Hall of Fame ještě rádi projednali.

Jiří Štraub

Vybrané fotoreporty