Pátý ročník Ekompilace tentokrát s Wohnout a Thomem Artwayem

Hudební projekt Ekompilace letos proběhne již po páté. Návštěvníky čeká šest jednodenních festivalů s doprovodným programem na podporu třídění odpadu a další edice stejnojmenného CD.

Letošní ročník Ekompilacenabídne opět výběr mladých a progresivních kapel, které nahrály v domažlickém studiu Franz Kavkaz vždy dva autorské songy na kompilační cd. Vše doplní písně odThoma Artwaye a kapely Wohnout. Letos jsou do projektu spojujícího podporu třídění odpadu s hudbou zapojeny tyto skupiny:

 

All These Memories, El`Brkas, Head Down, Homer Street, Megaphone a Nixon Lads.

Všechny kapely se vystřídají na šesti jednodenních festivalech po celé ČR, které startují 31.8. v Sokolově. Následně pokračují 1.9. v Prachaticích, 8.9. v Humpolci, 15.9. v Klatovech, 22.9. v Mělníku a 23.9. a vše bude završeno v Krnově. Některá města jsou již osvědčená a v programu Ekompilace nejsou poprvé, ale stále se jedná částečně o putovní festival, zaměřující se především na menší města. V každém z nich bude připraven již od odpoledních hodin edukační doprovodný program. Zábavnou formou se prostřednictvím lektorů ze samosebou.cz leccos dozvíte o životním prostředí nebo si zasoutěžíte. Akce jsou volně přístupné, vstupné se neplatí.

Ekompilační kapely povedou ve všech městech kapela Wohnout a stále populárnější zpěvák a skladatel Thom Artway. „TournéEkompilací pojedeme po druhé. Projekt jsme v roce 2013 otvírali a rádi se vrátíme, protože je to spojení užitečného se zábavným,což nás baví”  komentuje kapela Wohnout. Kapela na CD exkluzivně nabídne nový singl „Hudba léčí” s trumpetistou Lacem Deczim. CeléCD pak bude zdarma k dispozici právě na festivalech Ekompilace.

 

Více informací nawww.facebook.com/ekompilace

Přehled všech termínů:

31.8. Sokolov

1.9. Prachatice

8.9. Humpolec

15.9. Klatovy

22.9. Mělník

23.9. Krnov

Vybrané fotoreporty