O slovo se hlásí skupina Kucharski

Na popud básníka, výtvarníka a lékaře Jiřího Kucharského vznikla v roce 2018 skupina Kucharski. V její sestavě najdeme trojici muzikantů z třebíčských alternativních Fru Fru (Václav Bartoš – zpěv, Vladimír Dudek – kytara, Adam Kotrba – baskytara) doplněné o klávesistu Víťu Košíčka (Disconnexion) a bubeníka Pavla Koudelku (Dunaj, ex Mňága a Žďorp, ex Z kopce). Jiří Kucharský sice v kapele sám aktivně neúčinkuje, ale píše texty a účastní se i procesu skládání hudby.

Do hudebního světa soubor vypravil svou první desku nazvanou Láska co bezhlavě bolí, na níž kapela zhudebnila neotřelé básně a dotvořila melodické linky zmiňovaného Jiřího Kucharského z let 1982-1989. K této informaci se sluší dodat, že na desce hostuje také Nikola Mucha.

Koncertní premiéru si kapela odbyla 8. června na festivalu Zámostí v Třebíči. Václav Bartoš poodhalil i pár věcí příštích: „Točíme v současné době hned několik videoklipů. Samozřejmě po koncertní premiéře připravujeme koncertní šňůru na letošní podzim. A také již máme připravené i naše druhé album s pracovním názvem Kdysi byl bůh.“ Druhé album by mělo vyjít v příštím roce.

Kucharski – Láska co bezhlavě bolí – obal
Vybrané fotoreporty