Nové album tanzmetalových Trautenberk se už dopéká

Klatovská tanzmetalová cháska Trautenberk dokončuje práce na svém novém albu. Pánové mají za sebou natáčení ve studiu exAvik (překvapivě v Klatovech) a těší se na finální podobu bookletu, jehož zpracování si vzal na starost Daniel Kurz (Atari Terror, K25A).

Deska ponese název, jenž k pohádkovému předobrazu jména kapely patří téměř neodmyslitelně. Každý, kdo kdy viděl aspoň jeden díl Krkonošských pohádek, bude jistě souhlasit, že trefnější titul než Himlhergotdonrvetr by soubor našel jen těžko. Pro novinkové album nahráli Trautenberk desítku skladeb, včetně písně věnované zesnulému zpěvákovi kapely, jemnostpánovi Obroušovi z Trautenberku. Píseň nese ve svém erbu hrdý titul Pán udíren a svůj vokál do mlýna v ní přidali i Míra Prasopes Cisler ( Požár mlýna, Kníry) a pohostinsky také Radek Škarohlíd ( Hentai Corporation). Mimochodem, když už jsme tím vlastně tak trochu nakousli hosty, na desce se posluchači mohou dočkat třeba i členů kapely Staré pušky (v písni Kubamelehubou) nebo Franty Knetla ze sušické death metalové formace Mortifilia, ve skladbě Temná strana talíře.
Himlhergotdonrvetr spatří světlo světa oficiálně na svém prvním křtu, který proběhne v Plzni v Divadle pod lampou dne 26. 2. 2016. Tímto koncertem zahájí kapela svou HimlherGOTTour, v jejímž rámci Trautenberk objede osm měst. Poslední zastávkou tour bude Obrfest 26. 3. 1016 v klatovské Družbě, kde soubor nejen zavzpomíná na výše zmíněného zpěváka Obrouše, ale zároveň svou novou desku pokřtí i před domovským publikem.
YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty