Nervo podruhé v letošním roce navštíví Prahu

Mluví se o nich jako o princeznách elektronické scény. Mim a Liv Nervo začínaly psaním textů pro jiné interprety. Protože ale zjistily, že jim to jde, vytvořili uskupení Nervo, se kterým slaví nebývalé úspěchy. A po skoro třičtvrtě roce, 1. prosince 2018, se opět vrací do Prahy.

TEXT: BARBORA TURKOVÁ

Australské sestry začínaly kariéru v 18 letech, kdy se snažily uspět jako textařky pro jiné interprety. To se jim docela povedlo, právě ony totiž mají na svědomí hit When Love Takes Over od Davida Guetty a Kelly Rowland. Rozhodně to ale nebyli jediní interpreti, pro které Miriam a Olivia Nervo psaly – Pussycat Dolls či Ashley Tisdale jsou jen začátek. Se svým vydavatelstvím ale dámy nebyly spokojené, proto se jej rozhodly změnit a dobře udělaly. Smlouva s labelem Fredrika Olssona jim přinesla nejen možnost psaní pro Kelly Rowland, ale také práci na albech Britney Spears, Kylie Minougue či Armina Van Buurena. Samy ale cítily, že jim nejlépe bude v jiném odvětví. Skládat si začaly samy pro sebe a k celosvětovém úspěchu jim stačila účast na proslulém elektronickém festivalu Tomorrowland.

Od té doby se začaly vystupovat na podobných akcích, ale i na sólových koncertech. Jedním z nich je i jejich pražská zastávka 1. prosince v klubu Epic. V ten samý večer vystoupí další tři DJs – Dave a Emty, Bon Finix a Lyam. Nervo se do Prahy vrací po devíti měsících a jejich show je opět velmi očekávaná.