Neobvyklými vizuálními prostředky zve Do ticha skupina Lanugo

Kapela Lanugo se v novém videoklipu k písni Do ticha vydala do světa pohádek a snů. Zatím poslední album Lanugo 2019 pokřtila kapela v netradičním prostoru pražského Planetária a na ne úplně obvyklou cestu se vydala i při obrazovém ztvárnění video novinky.

Klip k písni Do ticha vznikal na půdě FAMU. O scénář a režii se postarala Johana Střížková, finalistka 27. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého, za kamerou stál Kryštof Hlůže, střih obstarala Sabina Mladenová a zázraky v obrazové postprodukci odvedlo Incognito studio.

„Tentokrát jsme naši důvěru vložili do rukou uznávané konceptuální umělkyně, jejíž práci dlouho sledujeme a moc se nám líbí. Johana Střížková je shodou okolností má sousedka a v průběhu natáčení jsme zjistily, že nás k sobě pojí mnoho dalších vazeb. Jsem moc ráda, že jsem mohla poznat její něhu, magii a zároveň syrovost. A to si troufám říci i po tom, co mi nechala v zájmu vyznění videa vylít několik litrů studeného jogurtu přímo na hlavu,“ poodhaluje pozadí vzniku klipu zpěvačka Markéta Foukalová.

Na finální podobu klipu se můžete podívat právě teď.