Nejen pro milovníky zázvoru je tu nová kapela Gingerhead

Když za vznikem kapely stojí parta zkušených muzikantů, bývá zpravidla zajímavé sledovat, kudy se budou jejich hudební kroky ubírat. Jedna taková nová „klubovka“ se nám na domácí scéně vyloupla vcelku před nedávnem a teď už má k dispozici i nějakou tu hudební ochutnávku a pro zájemce i možnost potkat se na koncertech.

Koho tedy, jestliže jsme výše psali o zkušených muzikantech, svedla dohromady láska k muzice a zázvoru? V řadách formace Gingerhead najdete kytaristu Luboše Moravce (svého času zakládajícího člena Walk Choc Ice, který později spolupracoval třeba i s Ivanem Králem nebo Davidem Kollerem), dalšího kytaristu a k tomu i uznávaného výtvarníka Maťa Mišíka (dříve třeba u Anety Langerové nebo v Tata Bojs), zpěvačku Elišku Flakovou (dříve také kapela Reskata, která si ve své době získávala solidní renomé doma i v Evropě), baskytaristu Vlastu Kleina (v devadesátých letech známého ze sestavy grungeových Gallery Of The Dirt) a bubeníka Tomáše Pialu.

Budete-li si je chtít poslechnout live, máte možnost třeba 18. června v Soběslavi na festivalu Dobrovol a nebo 23. června v Praze na Vítězném náměstí. Spokojíte-li se zatím s hudební ukázkou zde, je tu pro vás první singl s názvem Holy Ground.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty