něco něco podpořili singl Vlny i videoklipem

Necelý rok po vydání debutové desky Začíná přichází dvojice něco něco se singlem Vlny, doprovázeným i stylovým videoklipem. Elektro weird popové duo zároveň ohlašuje vydání nového alba na letošní srpen u vydavatelství Divnosti.

Hudba a věty, které ti utkví v hlavě, můžou do konce života ovlivnit to, jak se vnímáš a kým jsi. Nakonec to však jsou jen vlny, které plují vzduchem. Vlnami jsou i otravné informační šumy, ve kterých se snadno ztratí i to nejdůležitější sdělení. Právě to je poselstvím textu Vlny, jehož autorkou je jako u většiny písní něco něco Alžběta Trusinová.

něco něco – titulní strana singlu Vlny

Kapela nyní intenzivně pracuje na vzniku prozatím bezejmenného osmipísňového alba.  Opět se ponese ve stylu elektro weird popu, ale větší prostor by na něm měly dostat kytary.

„Na kytaru hraju asi od patnácti, ale v posledních letech jsem se věnoval spíš syntezátorům. Díky něco něco jsem ale začal víc řešit kytarový zvuk, trochu víc se do toho ponořil, a začalo mě to znovu šíleně bavit. Kvůli nové desce něco něco si chci pořídit barytonovou kytaru a ještě více experimentovat s barvou zvuku a možnostmi,“ vysvětluje Tomáš Tkáč.

„Sdílíme jednu domácnost, takže máme víc času o věcech mluvit a místo na dovolené jezdíme na soustředění,“ dodává k poměrně rychlému vzniku druhého alba Alžběta.

Videoklip Vlny, na jehož vzniku se podílel jako kameraman Matěj Vejdělek, herec Městského divadla Mladá Boleslav, a střihač Matěj Sláma (Národní třída, Trabantem do posledního dechu aj.), odráží hravost a energii hudby něco něco i jejich živých koncertů.

Něco něco se pohybují na scéně dva roky, jejich debut Začíná bývá uváděn mezi nejzajímavějšími nahrávkami roku 2020 a Radio Wave ho vyhlásilo i Deskou týdne. Kromě hudby stojí Alžběta s Tomášem rovněž za vydavatelstvím Divnosti. Novinky chystají členové něco něco i se svými dalšími projekty. Trusinová připravuje singl s kapelou Neřvi mi do ucha, Tkáč se věnuje produkci kapel především z labelu Divnosti, jehož aktivity získaly hudební cenu Vinyla v kategorii Počin roku 2020.

Vybrané fotoreporty