Nanosféra – Pohledno

VLASTNÍ NÁKLAD   30:12   ROCK ELECTRONICA

Kvintet Nanosféra se na svém novém koncepčním albu rozhodl vyprávět příběh naivního děvčete z jakéhosi Zapadákova, které se rozhodlo užít si jeden den svého života v místě radovánek, velkoměstě zvaném Pohledno. Že to dobře nedopadne, je nabíledni, ale za nezapomenutelnou zkušenost jí to asi stálo. Také je to návod na způsob, jak dospět. Story se posouvá nejen s písničkami, ale i díky „spojivkám“ namluveným Alexejem Pyškem.

Skladeb je na desce šest. Zvukově je to povedená nahrávka. Je tam všechno, občas i samohrajka bziká do beglajtu stylově elektronicky. Jen u poslední skladby mi ale tyhle pasáže připadají studené. Mix prostě dopadl tak, že ať se živí muzikanti snaží sebevíc, electro je přemázne. U ostatních písniček tenhle pocit nemám, obzvlášť, když si jedno kolo poslechu dám bez mluvení. To už pak je slušná jízda!

Ještě poznámku ke zpěvu Žanet: po prvních slovech jsem slyšel dospělejší Vanessu Paradis. Ten dojem mě záhy pustil, přesto jsem měl pocit, že zpívá tak sedmnáctileté děvče. K vyprávěnému příběhu takový hlas ale pasuje.

VLADIMÍR MOTÝLEK SAVEC

Vybrané fotoreporty