Námořník a hudebník Jeremy Loops přijíždí z Kapského města do Prahy

Třicetiletý aktivista s námořnickými zkušenostmi Jeremy Loops vystoupí se svojí kytarou a loop stationem ve středu 17. srpna v pražské Stromovce. V kulturním prostoru Tiskárna na Vzduchu namíchá rodák z Kapského města moderní folk, hip hop, elektroniku i tradiční africkou hudbu. Jeho pražský koncert doplní jeden z objevů letošní festivalové sezóny – kapela Megaphone.

Své první evropské turné odehrál Jeremy Loops před půl rokem, na africkém kontinentu patří ale k nejvyhledávanějším hudebníkům. Jeho debutové album Trading Change vyšlo v březnu 2014 v Jižní Africe a umístilo se na první příčce jihoafrických iTunes. „Jeremy Loops, vlastním jménem Jeremy Hewitt, se narodil v Kapském městě, kde začal skládat první skladby svého moderního folku a zároveň byl enviromentálním aktivistou. Podle jeho jména je poznat, že loop pedal je základní součástí jeho živých vystoupení, ve kterých se dále mísí hip hop, elektronika a tradiční africká hudba,“ popisuje jeho tvorbu Michael Tardík z pořádající agentury.

Jeremy Loops u nás vystoupí v rámci projektu New Wave Praha, jenž do Prahy přivádí nová jména, která neotřele kombinují hudební žánry a jejich společným jmenovatelem je, že vystupují v Praze poprvé.

Jeremy Loops má za sebou mimořádně zajímavý příběh, jenž se odráží a promítá v jeho tvorbě. Jeho touha vyrazit na cesty vedla k přijetí práce na jachtě a právě v její kajutě začal s hraním na kytaru, které postupně obohatil o beaty, basové party i harmonické plochy a melodie. Po návratu z cest založil aktivistický projekt Greenpop, který si vzal na starost zasadit jeden tisíc stromů v okolí. Splnění této laťky chtěl třicetiletý aktivista oslavit, a tak uspořádal večírek v Assembly venue v Kapském městě. Jako pořadatel a spoluzakladatel projektu se rozhodl do programu zařadit i sebe, a tak vlastně proběhl jeho první oficiální koncert.

V prostoru Tiskárna na Vzduchu vystoupí společně s kapelou Megaphone, kterou jste mohli vidět třeba na festivalu Rock For People, kde zvládli svou hudbou roztančit možná i toho, kdo tam nebyl.

YouTube Preview Image