Na Strahov zavítají Extip a Bratislavské dievčatá

Prosinec. Měsíc plný vánočních přání, Mikulášů, čertů, prskavek i plápolajících stromečků je už zase tady. Ovšem tentokrát ho můžete odstartovat v pražském Klubu 007 společně se slovenskou punkovou delegací.

Hned v pátek 1. prosince totiž bude scéna strahovské Sedmičky patřit jedné z neznámějších punkových kapel našich sousedů, skupině Extip. V její současné sestavě najdete duo Miki Mikuška (baskytara, zpěv) a Sveťo Korbeľ (kytara, zpěv), které jste mohli vídat v řadách Extipu už v devadesátých letech, a k tomu ještě výpomoc od kapely Slobodná Európa (kde Sveťo Korbeľ také působí), kytaristu Jerziho a bubeníka Tuleně.  V plánu je tak trochu speciální večer. Kapele právě vyšla vinylová reedice jejich prvního alba Pekný, škaredý deň z roku 1991 a tady Extip přehraje právě kompletní repertoár zmíněného alba. Přidají k němu, samozřejmě, i něco navíc. Ovšem zásadní anketní otázka se přímo nabízí – kdo všechno si dá ten večer na frizúru jódovú tinktúru?

Úloha koncertního hosta připadla další slovenské kapele, souboru Bratislavské dievčatá. Tedy, v jejich sestavě žádná děvčata nenajdete, ale za to tam vypátráte muzikanty, kteří prošli takovými skupinami jako třeba Barbus, Zóna A nebo Lord Alex.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty