Na podzim zamíří do našich končin americká funková diva Nik West

Dva koncerty u nás zařadila do svého podzimního turné americká baskytaristka, zpěvačka, skladatelka a producentka Nik West, jeden z největších talentů současné funkové scény. Se svou kapelou vystoupí 31. října v brněnském SONO Centru a o den později, 1. listopadu, ji budou moci vidět naživo návštěvníci plzeňské Měšťanské besedy.

Publikum se na koncertech může dočkat nejen skladeb z její tvorby, ale i specifických coververzí interpretů, o nichž Nik sama tvrdí, že patří do řad jejích oblíbenců (Tina Turner, Prince, Michael Jackson, Bootsy Collins, The Beatles, ale třeba i AC/DC).

Nik pochází z muzikantské rodiny z Phoenixu v Arizoně, kde se pod dohledem svého otce od třinácti let učila původně hře na kytaru. Až na střední škole propadla kouzlu čtyř strun a definitivně zakotvila u baskytary po poslechu písně Michaela Jacksona Wanna Be Startin‘ Somethin‘. Za svou hudební kariéru už stihla spolupracovat mj. s Princem, Davem Stewartem (Eurythmics, Super Heavy), Marcusem Millerem nebo třeba Stevenem Tylerem (Aerosmith). Její hráčské schopnosti přitahují také pozornost světových hudebních značek jako Warwick, Roland nebo Fender. Koneckonců, tváří firmy Fender se stala pro řadu baskytar nazvaných Dimension Bass, na jejichž vývoji se podílela a s nimiž výrobce přišel na trh v roce 2013.
YouTube Preview Image

Vybrané fotoreporty