Na Colours of Ostrava vystoupí The Vaccines

Přímočarý, energický, kytarový – prostě skvělý indie rock mladé britské kapely, která již stihla získat nominaci na Brit Awards a v mnoha dalších cenách.

Čtveřice mladíků od roku 2010 neskrývala ambice nestát se další skupinou jednoho hitu, na kterou si za čas nikdo ani nevzpomene. Když do názvu debutového alba What Did You Expect from The Vaccines? vložili otázku, nezbývalo než na ni odpovědět: přímočaré energické skladby přiznaně těžící z rockové minulosti.

Jejich chytlavý retro indie rock okamžitě zafungoval a The Vaccines se stali novými miláčky Velké Británie. Charismatický zpěvák a kytarista Justin Hayward-Young, kytarista Freddie Cowan, basák Árni Árnason a bubeník Pete Robertson trhali prodejní rekordy a získali nominaci na Brit Awards a v mnoha dalších cenách a zvítězili v anketě NME Awards. Za způsob, jakým nabourali kánony kytarového indie rocku, je média začala brát za britský ekvivalent The Strokes.

Rozjeli se na světové turné a předskakovali The Rolling Stones, Muse nebo Red Hot Chili Peppers. Občasnou skepsi, jestli The Vaccines takové tempo vydrží, rozprášili v roce 2015 albem English Graffiti, na kterém už dali jasně najevo, že indie rock může být všeobjímajícím žánrem a pop pro ně není nadávkou.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty