MS MR to v pondělí roztočili v Roxy na Overtone Festivalu

Overtone Festival se má konat hned čtyřikrát do roka. Letní premiéra představila v Riegrových sadech The Asteroids Galaxy Tour a Milky Chance, v pondělí se pak v Roxy uskutečnila podzimní edice, na které vystoupili čeští Ghost Of You, krásná Kyla La Grange, energičtí MS MR a také producent Griz.

„Music is cheaper than therapy“ hlásal nápis hned nad vchodem do klubu. A terapie to byla vskutku kvalitní. Začala vystoupením brněnské indie kytarovky Ghost of You s psychedelickým nádechem, publikum své počty ale znásobilo až s příchodem éterické krásky Kyly La Grange. Pochází z Anglie, dříve se věnovala folku a nyní tíhne spíše k elektropopu a indie, kterými zaplavila celý klub. Její projev byl upřímný, milý a zároveň nenucený, čímž si i s kapelou vysloužila velmi vřelé přijetí návštěvníků, kteří se s úsměvem pohupovali do rytmu písní zejména z jejího posledního alba Cut Your Teeth. Stejnojmenný song toho večera zazněl hned dvakrát – na začátku v originále a na rozloučenou v remixu od Kyga.
ms-1

Kdo přišel až na nejočekávanější MS MR, mohl litovat zmeškaného začátku, ale náladu mu bezpochyby spravilo tohle alternativní indiepopové duo z New Yorku, které tvoří zpěvačka Lizzy Plapinger jako MS a producent Max Hershenow jako MR. Jejich vystoupení bylo od začátku, kdy rudovlasá Lizzy přiběhla na podium ve vysokých stříbrných kozačkách a Max zase v červeném kožichu, do konce nabité energií sálající na diváky zejména ze dvou hlavních aktérů, ale i z celé kapely. Zahráli písně z letošního alba How Does It Feel jako například Painted, Criminals, nebo How Does It Feel, kterou s nimi zpíval celý klub, nechyběly však ani starší pecky jako Hurricane, Fantasy, nebo Bones.
ms-2
Celý večer zakončil Grant Kwiecinski z Detroitu vystupující pod pseudonymem Griz. Se svým saxofonem rozjel za Djským pultem slušnou afterparty, ale vzhledem k tomu, že bylo pondělí, většině návštěvníků už hrál bohužel jen na cestu do šatny pro kabát. Overtone Festival se rozhodně vydařil, teď už se můžeme jen těšit, co nám přinese zase za čtvrt roku.
Další fotoreporty