MØ a Dub FX sa vrací na Grape, nováčky jsou irští All Tvvins

Festival Grape opět představuje další jména svého letošního programu. Do Piešťan se po roce vrací dánský zázrak MØ, po třech letech Australan Dub FX, tuto dvojici doplní i All Tvvins z Irska.

Karen Marie Ørsted aka stoupá každým rokem výš a výš na žebříčku popularity a nepochybně se stane jedním z headlinerů festivalu. K úspěchu jí pomohl i mega hit Lean On, který naspívala pro Major Lazer. Minulý rok vydala ve spolupráci s Diplom skladbu Kamikaze, které se podařilo dosáhnout na Youtube přes 10 miliónů shlédnutí, a tak potvrzuje, že je o její hudbu čím dál větší zájem.

mo-kamikaze-vid-2015-billboard-650

Po třech letech se vracé i australský street performer Dub FX, který si na pódiu vystačí sám se svým jedinečným beatboxem. Dub FX svůj koncert na Grapu před lety odehrál s velkým úspěchem, kvůli posunutí času hraní ho ale ne všichni návštěvníci viděli, a proto organizátoři přijali nabídku managementu tohoto skvělého hudebníka a přivezli ho zpět.

121536

Třetí zveřejněnou kapelou jsou irští All Tvvins, kteří se teprve prodírají mezi tu pravou hudební špičku. V jejich hudbě můžete najít vliv Foals a Editors, i přesto má kapela na svých skladbách rozeznatelný podpis, který z Irů dělá jednu z nejzajímavějších formací ze zeleného ostrova. „Skupinu jsme viděli minulý rok na festivalu Eurosonic v Holandsku a velmi se nám jejich koncert líbil, byl plný nezaměnitelné energie. Tento rok nám přišla nabídka – a my ji neodmítli!“ doplňuje Trstenský.

Vybrané fotoreporty