Metronome Festival Prague uvede zahraniční hvězdy i nebývalý koncert českých zpěvaček

Čtvrtý ročník Metronome Festival Prague, který patří mezi tři největší hudební festivaly v České republice, proběhne 21.– 22. června v Praze na Výstavišti. Festival nyní oznamuje kompletní program. Hlavními hvězdami festivalu jsou Liam Gallagher, zpěvák legendárních Oasis, britská nadžánrová skupina Morcheeba, němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk nebo skotští psychedelici Primal Scream. Ty doplní přední světoví protagonisté elektronické hudby, němečtí Digitalism a britský DJ Danny Howard.

Jako každý rok, přichází Metronome Festival také s unikátním koncertem, připraveným pouze pro tuto příležitost. Tentokrát půjde o komponovaný koncert vybraných nejpozoruhodnějších českých zpěvaček několika žánrů. Jeho uskutečněním hodlá dramaturgie festivalu nejen prezentovat naši mimořádně pestrou ženskou hudební scénu, ale také mezi prvními oslavit třicáté výročí nástupu demokracie v České republice, které připadá na letošní rok. 

Výběr zpěvaček do tohoto projektu pokryje několik uměleckých generací české hudební scény. V rámci koncertu zazpívá velká legenda českého swingu a popu Eva Pilarová, jejíž začátky sahají do 60. let, nebo kytaristka a šansoniérka Lenka Filipová, která se stala hvězdou na začátku osmé dekády 20. století. Generaci, jež vstoupila do povědomí fanoušků po roce 1989 zastoupí Anna K. nebo Monika Načeva a nejmladší krev českého ženského popu budou reprezentovat Bára Poláková, Emma Smetana, Žofie Dařbujánová a Never Sol. Jako hudebního garanta tohoto výjimečného koncertu oslovil Metronome Festival Prague osvědčeného Romana Holého.

Metronome Festival připravuje pro své účastníky také zajímavý doprovodný program. Hlavním tématem bude vzdělávání, věda a technologie. V rámci diskusního stanu Opero Forum se návštěvníci mohou těšit na sérii moderovaných diskusí s mladými českými vědci i předními experty. Připravena je také beseda o vlivu hudby na společenské změny, jejímž hostem bude mimo jiné Michael Kocáb. Připraven je také bohatý zábavný program s chillout zónu s tancem, DJs, stand-upy a interaktivními workshopy.

Vybrané fotoreporty