Luboš Pospíšil oslaví narozeniny koncertem v Paláci Akropolis

Jestliže se někdy diskutuje o zpěvácích z domácí hudební scény, kteří mají tak charakteristický vokální projev, že si je s nikým jiným nespletete, určitě musí dojít řeč i na Luboše Pospíšila. Interpret s nezaměnitelnou barvou hlasu se svou obnovenou a omlazenou doprovodnou kapelou 5P vystoupí na tak trochu speciálním koncertě ve středu 27. září v pražském Paláci Akropolis.

Luboš Pospíšil a 5P zde uzavřou tour propagující reprezentativní i retrospektivní třinácticédéčkový komplet nazvaný Route 66, oslaví zpěvákovy zářijové sedmašedesátiny i desáté narozeniny obnovené podoby 5P a společně s pozvanými hosty Adamem Mišíkem a houslistou Janem Hrubým zavzpomínají na Radima Hladíka i květnové uvedení Luboše Pospíšila do Beatové síně slávy.

V programu by měly mít své místo jak starší známé skladby, tak i ty novější (třeba ze zatím posledního alba Soukromá elegie z roku 2014). A jestliže jsme tu zmiňovali novou podobu kapely 5P, sluší se dodat, že v její sestavě najdete bubenici a zpěvačku Páju Táboříkovou (též Jasná páka), klávesistu Ondřeje Fencla (též V. Merta trio, Marsyas, Schodiště), kytaristu Mirka Linharta (též YoYo Band) a baskytaristu Martina Štece (ex-Vltava, Ivan Hlas, M. Rottrová).

Pozor, podle programu klubu je start plánován už na 19:00.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty