Lanugo představuje nový singl a video z prostředí pražské diskotéky

Nový singl indiepopové skupiny Lanugo má název Motýl, a přestože v něm kapela posouvá svůj zvuk do pro ni dosud ne zcela prozkoumaných vod, zůstává věrná melancholické linii, která prostupuje většinu její tvorby.

„Jeden z našich fanoušků se mi nedávno po koncertě svěřil, že si písničky Lanuga předepisuje jako terapii, která mu pomáhá vstát ráno z postele a překonat období depresí. Dost mě překvapila jeho upřímnost a odvaha, se kterou se mnou sdílí svoje strachy a nejistoty v době, kdy je většina z nás naopak před světem úzkostně skrývá. Díky němu jsem znovuobjevil sbírku Ariel od Sylvie Plathové, spisovatelky, která se nebála nechat nahlédnout čtenáře hluboko do svého depresemi ovládaného nitra a jako jedna z prvních žen tak otevřeně psala o fenoménu, který moderní společnost zaplavil jako vlna tsunami. Motýl je inspirován jejími texty,“ říká producent Viliam Béreš.

Video k novému singlu Lanugo svěřilo do rukou režiséra Pavla Raeva, který spolupracuje s tuzemskou hip-hopovou elitou. Odehrává se v euforickém prostředí diskotéky. „Je to místo barev, lesku a instantního štěstí a dokonale kontrastuje s tím, co se stane, když se člověk ztiší a otočí svou pozornost dovnitř, kde často nic není tak bezstarostný a růžový… možná právě naopak. ‚Hoří, stejně je mi chladno.‘ A právě úhel pohledu je to, co nás na klipu baví,“ vysvětluje Markéta Foukalová, zpěvačka kapely.

Kapela Lanugo patří mezi špičku naší indiepopové scény. Často se o ní píše jako o multižánrové formaci balancující na pomezí světů akustiky a elektroniky s charakteristickou intimní atmosférou. V roce 2009 se představili eponymním debutem a na konci roku 2011 bylo na Nové scéně Národního divadla pokřtěno druhé album Lanugo, 2011. Za tuto desku si kapela vysloužila nominaci na ceny Apollo a belgičtí Hooverphonic si je vybrali jako partnera pro svůj pražský koncert.Následovalo EP a prozatím poslední album Lanugo, 2014. Aktuální singl „Motýl“ je předzvěstí chystaného alba, které vyjde na podzim tohoto roku ve spojení s labelem Tranzistor.

Naživo Lanugo lze slyšet 20. června 2019 v pražském klubu NoD, na festivalu Colours of Ostrava nebo na dalších akcích během letošního léta.

Vybrané fotoreporty