Krajina Ró mezi ječmenem a pšenicí

Stávalo se dávným objevitelům, že se čas od času z mlhy za obzorem objevila zcela nová krajina. Možná trochu podobně se na domácím hudebním teritoriu objevuje Krajina Ró. Její hudební svět střeží tajemná dívka, trojice jinochů a jeden z dosud žijících mužů tzv. rizikové skupiny. Videoklip k písni Ječmen a pšenice je ochutnávkou z připravovaného alba, které by pod názvem Hotel Blázen mělo vyjít na podzim.

Až do září chce být kapela obestřena tajemstvím, tak jí ho ponechme. Sama o sobě v promomateriálu prozrazuje: Vše živé v Krajině Ró vyrůstá přímo z autorského podhoubí jejích pěti obyvatel. V úplně nové kapele se nám podařilo propojit několik silných hudebních osobností. A tohle je naše úplně první vlaštovka. Samota už tuší, že půjde domů sama. Nalevo i napravo se zapaluje sláma,“ říká dívka z Krajiny Ró.

Zmiňované album Hotel Blázen bude obsahovat jedenáct původních písniček, které našly svou finální podobu pod dohledem zvukového mistra Ondřeje Ježka. Deska by měla vyjít v říjnu letošního roku u Indies Scope. Pokud podzim již opravdu zažehná virulózní nácvik konce světa, začne Krajina Ró dodávat úrodu i na koncertní pódia.

Vybrané fotoreporty