Kapely Precedens a Něžná noc čeká speciální narozeninový koncert

Na středu 3. května je do pražského Paláce Akropolis naplánován jeden tak trochu speciální koncert. Své kulatiny se zde totiž rozhodli oslavit Martin Němec a Jan Sahara Hedl, dva přátelé a mimo jiné také zakladatelé kapely Precedens, kterou dali dohromady v roce 1982 a společně pracovali také na jejím prvním albu s názvem Co nám zbejvá, jež, ač nahráno v roce 1984, oficiálně vyšlo až o sedm let později.

Jak šel čas, Saharovo místo za mikrofonem Precedens zaujímali postupně další vokalisté (nejvýrazněji se do diskografie Precedens zapsala Bára Basiková) a Sahara se čas od času připomenul buďto sólovým albem nebo nějakou tou hudební či textařskou spoluprací. V současné době jste jeho jméno mohli zaregistrovat  (společně s Blankou Šrůmovou) ve skupině Něžná noc (mimochodem, jejich vloni vydané album Neměj strach patří jednoznačně k tomu lepšímu, co se v roce 2016 na naší hudební scéně urodilo) .

No a právě kapely Precedens a Něžná noc s jubilanty Martinem Němcem a Janem Saharou Hedlem se na scéně Akropole tento večer vystřídají. Zdá se, že pro pamětníky je návštěva klubu skoro povinností a pro ty mladší se rozhodně také něco najde.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty