Kapela Trojky se novou písní a videoklipem dotýká temné minulosti nás všech

Nový videoklip pražské kapely Trojky, kterou tvoří zpěvačka Veronika Kratochvílová a producent a hudebník Aleš Zenkl, k písni Malá Holka, odkrývá jejich melancholičtější podobu. 

Režisér Aleš Suk, autor řady experimentálních snímků i videoklipů, který stojí i za jejich předchozím videem k písni Nekonečno, svým osobitým rukopisem podporuje snovou atmosféru jejich čtvrtého singlu. „Všichni máme svá podivná tajemství. Nevyslovitelná přání, neodpustitelné hříchy, tajné lásky, zvrhlé představy. Možná kvůli nim trápíme sebe nebo své okolí. A často pak bývá jediným lékem čas, který si dopřejeme. Minulost je daná, je svým způsobem úlevná, protože s ní už prostě  nemůžeme hnout,“ prozrazuje jednu z hlavních myšlenek písně Malá holka Veronika, která je autorkou textu. 

To, že se ve videoklipu objevuje jako hlavní postava děsivá a UNESCEM chráněná maska Halubajského zvončaře proto také není náhoda. „Aleš Suk, který žije v Rijece, využil možnost vypůjčit pro naše natáčení dvanáctikilovou masku děsivého tvora, která tu ožívá jen v období karnevalu. Na rijeckém karnevalu tyhle masky nesmí chybět, protože jsou to podle chorvatské tradice poslové jara a ochránci dobra. Důležité je, aby tenhle záhadný tvor působil co nejstrašněji, protože má za úkol zahnat veškeré zlo, které by po sobě mohla zima zanechat. Nám v písni zahání zlo z minulosti, které po sobě ‚Malá holka‘ zametá,“ vysvětluje Aleš Zenkl. 

Poetika písně ani videoklipu tentokrát rozhodně není doslovná a posluchači i diváci si k ní mohou najít svůj vlastní klíč a cestu. „Někdo minulost vidí jako zlo, někdo se k ní sentimentálně obrací, já ji vnímám jako malou hravou holku, která žije úplně všude, v každém okamžiku a kouzlí, jak se jí zlíbí,“ doplňuje Veronika.

V písni Malá holka si zazpíval také chlapecký sbor Pueri Gaudentes. Kromě Aleše Suka se na videoklipu podílela také Željka Suková, kanadská kostymografka Matea Pasarić, která spolupracuje hollywoodskými a Netlix filmy, make-up artistka a alternativní umělkyně Tajči Čekada a španělský choreograf a tanečník Jorge Correa Bethencourt. Ten na sebe oblékl masku Halubajského zvončaře. 

Živě představí Trojky svůj nový singl během pražského koncertu v klubu Varšava, který se uskuteční 18. března. 

Vybrané fotoreporty