Kapela Laura a její tygři připravila koncert pro tygry a jiné ohrožené druhy

Tradiční jarní koncert v pražském Lucerna Music Baru (pro letošek v úterý 27. března) věnují Laura a její tygři svým kmotřencům – mláďatům tygra malajského, Bulanovi a Wanitě.

„Byli jsme moc rádi, když nás Zoo Praha oslovila se žádostí, abychom pokřtili vzácná mláďata tygra malajského. Stali jsme se hrdými kmotry a rozhodli jsme se podpořit nejen ‚naše’ tygry, ale i jiné ohrožené druhy, kterým v jejich přirozeném prostředí hrozí vyhynutí,“ říká Karel Šůcha, kapelník a frontman Laury a jejích tygrů.

tygřata Wanita a Bulan - foto Zoo Praha
tygřata Wanita a Bulan – foto Zoo Praha

Diváci se mohou těšit na výběr toho nejlepšího z repertoáru rockové legendy, která zahajuje už třiatřicátou koncertní sezónu. Jako milého hosta kapela přivítá svého „doživotního“ tygra Miloše Vacíka a jeho Tam Tam Batucadu. Obě kapely společně zahrají velké vygradované finále – proslavenou sambu batucadu, kterou předvedli například i na světové výstavě EXPO 2010 v Šanghaji.

Všichni účinkující se vzdali nároku na honorář a výtěžek z koncertu předají Laura a její tygři i Tam Tam Batucada pražské zoo na podporu veřejné sbírky Pomáháme jim přežít, ze které Zoo Praha financuje ochranu ohrožených druhů v místě jejich přirozeného výskytu.

YouTube Preview Image