Kanadští hlukaři Holy Fuck mají namířeno do MeetFactory

Po šesti letech od vydání zatím poslední desky Latin se o slovo znovu přihlásila kanadská kapela Holy Fuck. Nejenom že svou diskografii obohatila o nové album s názvem Congrats, ale navíc vyráží i na živé hraní po Evropě. Nezapomenou ani na naše končiny a  ve čtvrtek 29. září se představí v pražské premiéře v klubu MeetFactory.

Holy Fuck jsou rozhodně jednou z těch interesantnějších položek zámořské experimentálněji laděné indie scény. Jejich desky nacházejí velmi příznivou odezvu jak u fanoušků, tak i u kritiků (vždyť nakonec posbíraly i nějaká ta ocenění či aspoň nominace na ocenění). A pokud bychom pátrali dál, můžeme na jejich skladby narazit třeba také u videoher nebo  i v epizodách televizních seriálů (např. Perníkový táta).

Vznikli vlastně tak trochu náhodou v roce 2004, kdy brooklynský rapper Beans potřeboval pro své vystoupení doprovodnou kapelu. Základ torontských elektronických hlukařů kolem Grahama Walshe a Briana Borcherdta byl tak položen a postupem času si kapela vypracovala svůj nepřeslechnutelný specifický sound za přispění neméně specifických nástrojů a pomůcek (nejrozmanitější analogové vychytávky, filmové synchronizéry i třeba dětské klávesky z hračkářství).

Soudě i podle aktuální desky by návštěvníky mohla čekat zajímavá koncertní událost. Navíc se sluší zmínit, že svůj prostor dostanou i předkapely. Dvojice britských instrumentálních souborů, které shodou okolností oba uvádějí jako své místo vzniku Bristol –  mathrockové trio Chiyoda Ku a shoegaze-postrockoví Memory of Elephants.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty