Kalifornští Tiger Army vezou svůj temný rock’n’roll i do Prahy

Toto datum mají už pravděpodobně fandové psychobilly či temného rock’n’rollu se znatelnou patinou 50. a 60. let minulého století dávno zatrženo v kalendáři řádně černou fixou a ještě u něj přilepený nejméně obrázek netopýra. Ve čtvrtek 23. března totiž naše končiny poprvé za dvacet let své existence navštíví americká legendární kapela Tiger Army, aby zahrála v pražském Futurum Music Baru.

Pravda, od doby jejího vzniku se kolem hlavní postavy, kytaristy a zpěváka Nicka 13 protočila vcelku slušná řádka spoluhráčů, ale to nic nemění na faktu, že Tiger Army stojí za vidění. I jejich aktuální páté studiové album s názvem V…- potvrzuje, že si toto trio jede po své specifické hudební cestě. Bere si inspiraci v nejrůznějších stylech a žánrech. Kořeny tkví v psychobilly, ale z nich raší výhonky ovlivněné rock’n’rollem, muzikou 50. a 60. let, nádechem punku, zřetelnou stopou country i potemnělým popem. Z toho všeho a dalších ingrediencí pak Tiger Army mixují svůj výsledný sound. Elegantně temně teskný, děsivě romantický i romanticky děsivý, ale hlavně nesmírně působivý.

Rozjezd večera bude patřit domácím The Train Robbers, psychobilly bandě poskládané ze zkušených muzikantů, kteří, jen tak mimochodem, plánují na letošek svou první desku.

YouTube Preview Image YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty