Julia Adal vzpomíná v novém klipu na Prahu

Se singlem a videoklipem Praha z debutového alba Prologue přichází finská písničkářka Julia Adal.

Julia Adal začala psát písně během svého pobytu v Praze. Její tvorba v sobě nese prvky indie popu, folku i soulu, staví na prolínání kultur a jazyků (Julia zpívá v angličtině, španělštině i finštině). Debut Prologue byl nahrán ve třech různých zemích – v České republice, Kolumbii a ve Finsku. Píseň Praha je úvodní skladbou celého alba, je kořeněná vlivy tanga a bossanovy, zachycuje atmosféru života v pražských Vršovicích, ale v klipu hrají svou roli i jiné pražské lokality.

„Milovala jsem kavárny a bary ve Vršovicích. Kolem byli vždy zajímaví i podivní lidé, slýchávali jsme neuvěřitelné příběhy. Jedno z mých oblíbených míst byla kavárna Sladkovský, zaměstnanci mě znali jménem a věděli, co ráda piji. Trávili jsme tam čas až do pozdních nočních hodin a další den, když jsem se probudila, mi vlasy vždy páchly cigaretami. Píseň je ódou na tu dobu, “ vzpomíná s úsměvem Julia.

Julii Adal (vlastním jménem Julia Palmu) bylo 21 let, když se v únoru 2014 přestěhovala z Helsinek do České republiky. Zpočátku se mělo jednat jen o šestiměsíční výměnný program, Adal se však do města zamilovala a zůstala tři roky, spolupracovala s písničkářkou Bárou Zmekovou a také slovenskou zpěvačkou, skladatelkou a houslistkou Ninou Marinovou (Nina Rosa). Obě hudebnice hostují také na albu Prologue.

Roku 2017 odcestovala z Čech do Kolumbie, usadila se v Medellínu a zahájila spolupráci s místními producenty a hudebníky, singl Praha produkoval kolumbijský producent nominovaný na Latin Grammy Hilder Brando aka Killabeatmaker. Videoklip vznikl z materiálu americké fotografky a umělkyně Anny Venezii i záběrů, které si Julia sama v průběhu let v Praze natáčela.

Vybrané fotoreporty