John Wolfhooker s novým klipem opět přitvrzují

Česko-slovenská sebranka se po několika měsících hlásí o slovo s novým singlem 313. Ten je zatím vůbec nejtvrdším počinem, který John Wolfhooker kdy vydali. Progresivní podladěné kytary podtrhnuté screamem doplňují melodické refrény a videoklip, před kterým by se měli
schovat všichni epileptici.

Proč tak velký žánrový skok? Na škatulky si kluci nikdy moc nehráli. „Chtěli jsme konečně nahrát tvrdou písničku, tak jsme ji prostě udělali,” vysvětluje jednoduše kytarista Rony Janeček. Ostatně, proč ne? Text samotného tracku také není úplně růžový. „Psal jsem o střídavých náladách paranoie, hněvu a úzkostí, kterými si člověk prochází po ukončení dlouhodobého vztahu. Když jsme dávali dohromady materiál pro nové album, neprožíval jsem zrovna veselé období a psaní mi hodně pomáhalo tyto stavy ventilovat,” vysvětluje zpěvák kapely Martin Čupka.

O produkci a mix singlu se opět postarala samotná kapela (celkový mix – Ronald Janeček, vocal mix – Filip Vlček). Mastering ale tentokrát Wolfhookerům zhotovil samotný Acle Kahney z britské progressive metalové kapely TesseracT.

Ve videoklipu lze vidět John Wolfhooker ve svém přirozeném prostředí na jejich největších letošních koncertech. „Původní plán byl natočit one shot videoklip z našeho vlastního koncertu v Paláci Akropolis. Pak jsme ale v průběhu několika týdnů dostali možnost zahrát si koncerty s kapelami Enter Shikari a Hollywood Undead a přišlo nám jako velká škoda nevyužít možnosti natočit záběry i na těchto akcích,” dodává baskytarista Filip Vlček.

O záběry z Paláce Akropolis se postaral David Keyns, z Fora Karlín a Tipsport Areny pak dvorní holubí fotograf Rusty Shepherd. Postprodukci a finální vizuál má na svědomí opět samotný bubeník kapely Adrian Janeček, který s FERO Production natočil pro kapelu většinu klipů.

313 je zatím druhým singlem ze stejnojmenného alba, které vyjde už brzy. Datum vydání zatím kapela stále drží v tajnosti.

Vybrané fotoreporty