Jack White vydává nové sólové album i s Dvořákovou Humoreskou

V pátek 23. března vyšlo nové, v pořadí třetí, sólové album amerického muzikanta, skladatele, zpěváka, producenta a „kdovícovšechnoještě“ Jacka Whitea, jenž se do povědomí posluchačů zapsal již kdysi jako leader dua The White Stripes.

Deska nese název Boarding House Reach a obsahuje třináct skladeb. Natáčela a připravovala se v několika studiích (Sear Sound v New Yorku, Capitol v Los Angeles a také ve Whiteově vlastním Third Man Studio v Nashvillu) a Jack si k jejímu nahrávání přizval také více než dvacítku hostů.

Zajímavou pikantérií pro českého posluchače může být závěrečná skladba Humoresque, jež je svébytně pojatou verzí  Humoresky hudebního skladatele Antonína Dvořáka. Jack White k této skladbě v jednom z rozhovorů poznamenal, že její nastudování pochází z notového zápisu, který ve věznici Alcatraz pořídil legendární Al Capone.

Video pod článkem je k sedmé položce playlistu desky, skladbě Over And Over And Over. Písni, o níž Jack White říká, že byla napsána už v roce 2005 pro The White Stripes, ale ti ji nakonec nehráli. Stejně jako se o ní uvažovalo do repertoáru další z Whiteových kapel The Raconteurs, ale ani tam se nakonec nedostala. Nahrána byla tedy až nyní.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty