Indierockoví VEES vydali po šesti letech novou desku

Českobudějovické indierockové trio VEES vydalo u labelu Tranzistor po šesti letech od debutu Foe Dry nové album. Deska se jmenuje No Way Back a její koncertní křty proběhnou v dubnu.

Jihočeští VEES jsou na domácí nezávislé rock’n’rollové scéně již vcelku zavedenou značkou. Jejich zmiňovaný debut byl ve své době velmi dobře přijímaný jak fanoušky, tak i odbornou veřejností. V roce 2013 následovalo EP Golden Preview, ke kterému kapela uspořádala turné po velkých českých klubech společně s kmotry Mardošou z Tata Bojs, Zdeňkem Bínou z -123minut a Andym Čermákem ze Sunflower Caravan. Na něj pak navazovaly prestižní festivaly Grape, Colours of Ostrava a další. V současnosti je kapela řazena ke špičce tuzemské indierockové scény a její suverénní a živelný koncertní projev je toho důkazem.

Skupinu VEES tvoří baskytarista a zpěvák Jan Bernard Vaněček, bubeník František Vácha a kytarista a zpěvák Matěj Vodička. Cesta k novému albu nebyla zrovna snadná a úplně bez potíží. Zprávy o několikrát vykradené zkušebně, kdy kapela opakovaně přišla o své nástroje, jsou poměrně známé. Natáčení se tak muselo odkládat a další problémy se přidávaly. Nakonec ale vše dospělo až k hotovému albu. Desku charakterizují osobní texty, písně o ženách i chaosu světa i vícehlasy. Nahrávalo se ve studiu Českého Rozhlasu České Budějovice a u Michala „Amáka“ Šťastného ve Studio Golden Hive Prague.

Nové album VEES No Way Back vyšlo v únoru na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon. Na duben se pak plánuje série tří koncertních křtů. První v Praze, 12. dubna v Experimentálním prostoru NOD, další o den později 13. dubna v Českých Budějovicích v Klubu Slavie a poslední 17. dubna v brněnském Kabinetu Múz.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty