Indierockoví No Heroes se vracejí s novým EP i videoklipem

O indierockových No Heroes bývalo slyšet zejména ve druhé pětiletce nového milénia. Kapela se dala dohromady v Berouně v roce 2005, v roce 2007 vyhrála v soutěži Rock Café Contest a o rok později vydala pod producentskou taktovkou Armina Effenbergera své debutové album Heart One. Postupem času se ale na nějakou dobu odmlčela. Nyní se hlásí opět o slovo s novým EP Heart Beats a videoklipem k titulnímu songu. Deska vyšla 5. října u domácího labelu Tranzistor a obsahuje čtveřici nových skladeb.

No Heroes tvoří zpěvák a kytarista Thomas Klika, klávesista Petr Tichý, bubeník David Fuxa a čerstvá posila sestavy, baskytarista Kryštof Sunkovský.

Členové No Heroes se „v pauze“ činili v pracovním i osobním životě, zkušenosti a zážitky uplynulých let pak zúročili právě v materiálu na novém EP. “Je očividné, že názvem odkazujeme na náš debut. Srdce kapely i přes odmlku stále bije, vracíme se ke svým ke svým kořenům, písničkám a textům, ve kterých vzpomínám na rodný Baltimore, šok z přestěhování z USA do tehdy dost ponurého Československa a radosti otcovství,” říká zpěvák a kytarista Thomas Klika. Ten je spolu s Petrem Tichým spoluautorem všech nahraných nových písní Heart Beats, Natural Disaster, Falling in Love a Walking in the Streets. Ti dva si navíc svého času zvládli odskočit a v roce 2013 stvořili projekt Tommy Indian a album Moon Dreamer, které tehdy vyšlo u Supraphonu.

Heart Beats vznikalo ve studiu zpěváka, skladatele a kapelníka skupiny České srdce Michala Šenbauera. Kapela shodně uvádí, že se pohodová atmosféra během session přenesla i do samotného výsledku. O výtvarné zpracování EP se postarala přední česká výtvarnice a grafická designérka Věra Marešová. No Heroes vydávají také singl a videoklip Heart Beats, jehož režie se ujal cenami ověnčený režisér Tomáš Krejčí.

EP Heart Beats kapela pokřtí v pražském klubu Potrvá 22. listopadu 2018.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty