In Nature, tak se jmenuje nový singl východočeských The Complication

Dva roky po albu Aspiring Child přichází východočeská rocková čtveřice The Complication s novým singlem In Nature. Jejich nespoutanost i melodie si vzal tentokrát pod svá producentská křídla Ondřej Ježek a jaký je výsledek, můžete posoudit z videa pod článkem.

Singl In Nature je o střetu s realitou, dospívání, kompromisech a plánování. A že právě plánování se kapele vyplatilo, říká i baskytarista Michal Schnaubert. Po dokončení zatím posledního vydaného alba totiž padlo rozhodnutí, pokusit se pro příští nahrávání domluvit studio Jámor a producenta Ondřeje Ježka. „Ať Ondra pracoval s kapelami jakéhokoliv žánru, nahrávky zněly autenticky a tak nějak opravdově. Jedním z cílů naší práce na nové nahrávce bylo odpoutat se od předchozího alba a jít dál. Tak nebylo co řešit. Ondra Ježek byl naší první volbou.“

Kromě zveřejněných skladeb (pomyslnou druhou stranou singlu je song Villain) kapela stihla natočit i další singl, který si bude možné poslechnout po Novém roce. Další písničky jsou ve stadiu nahrávání a produkce.

„Vždycky jsme si chtěli do naší muziky přizvat ženský vokál. Pár nápadů máme. Uvidíme, jestli se nám to nakonec podaří zrealizovat. Ale v každém případě příští rok chceme vydat celé album.“

Videoklip In Nature natočil Tomáš Bláha přímo ve studiu Jámor. Michal potvrzuje, že záměrem bylo dostat do videa energii a radost z hudby. „Celé natáčení ve studiu bylo už od základu jiné než u minulé desky. Všechny nástroje se nahrávaly live v jedné místnosti a bez metronomu. Přišlo nám logické z toho udělat i videoklip a Tomáš to zachytil skvěle.“  Jak to kapele šlape na koncertech, budete moci v brzké době odpozorovat na turné, které podnikne  společně se skupinou The Atavists.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty