Hudební skupina Vega Elektra vydává své debutové album Znamení

Je tomu pár měsíců, kdy se na naší hudební scéně objevila kapela VEGA ELEKTRA, jejíž název je inspirován podle dvou hvězd naší noční oblohy. Kapela je čerstvou novinkou, nicméně její členové nejsou v žádném případěžádní začátečníci. Na české hudební scéně se potkávají jižřadu let a jejich přátelství je dovedlo až k myšlence založit kapelu, vydat debutovou desku pod názvem Znamení a k tomu rovnou natočit také první videoklip.

Za touto celou myšlenkou stojí frontman kapely Martin Dolejš, který je zároveň autorem hudby i textů a přímo o albu Znamení řekl: „Je pro mě završením jedné životní etapy a zároveň začátkem té nové. Je odrazem posledních několika let mého života a způsobem, jak vyjádřit své pocity. Věřím, že si album najde své příznivce, kteří v něm najdou také kousek sebe.“ Kapelu dále tvoří charismatická zpěvačka Tereza Rainin, která má za sebou působení v řadě úspěšných projektů, jako je Maranatha Gospel Choir, spolupráce s Kamilem Střihavkou, Václavem Bártou, Michalem Ambrožem a řadou dalších. Dalším členem je baskytarista Tomáš Otevřel, kterýdlouhodobě působí v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu, jako kontrabasista a mimo jiné je členem brněnské skupiny Animé. Za bicí usedl zkušený hudebník Tomáš Kozelka, známý především svým dlouhodobým působením v kapele Ondřeje Brzobohatého a již řadu let se věnuje hudební produkci ve studiu DEMA Creative Production. Poslední členkou, která se ke kapele přidala teprve nedávno, je klávesačka Denisa Gyürkeová. Mladá, nadějná a všestranná hudebnice, která nedávno absolvovala konzervatoř Jaroslava Ježka.

VEGA ELEKTRA má za sebou vydání debutového alba Znamení, nicméně tímjejich práce samozřejměnekončí. Naopak. V současné době pracují na dvou nových videoklipech, které by měly spatřit světlo světa ještě do léta letošního roku a navíc už usilovně pracují na materiálu pro druhou desku. Ta bude mít dle slov frontmana Martina o něco syrovější zvuk, nicméně si zachová svou rozmanitost a cit pro melodii. Kapela aktuálně plánuje také několik živých vystoupené pro nadcházející sezónu 2021. Tak si všichni držme palce, ať se brzy uvidíme naživo na nějakém pódiu.

Album Znamení vychází v digitální podobě v distribuci českého vydavatelství Supraphone on-line. Album je také dostupné na platformách Spotify, Apple Music a další.

Vybrané fotoreporty