Hudba budoucnosti skupiny Dalekko se vydává ke svým posluchačům

Nové album pražské indierockové skupiny Dalekko už není jenom hudbou budoucnosti a ve stadiu plánů a příprav. Je hotové a vyšlo právě před několika dny… i když hudbou budoucnosti vlastně tak trochu pořád je. Jmenuje se totiž tak – Hudba budoucnosti.

Deska vychází na labelu Tranzistor tři roky po vydání debutu Neběžel jsem tudy?, který byl v roce 2015 vcelku příznivě přijat kritikou i posluchači. Dalekko se dostali do finále soutěže Startér Radia Wave, získali nominaci na cenu Vinyla za objev roku, odehráli koncerty na festivalech Beseda u Bigbítu, Colours of Ostrava nebo slovenské Pohodě.

Aktuální sestava se zrodila před třemi lety po vydání zmiňované albové prvotiny. Ansámbl ve složení Pavel Sajner (kytary, zpěv), Jan Prucek (kytary), Jan Patka (baskytara), Filip Hisem (bicí) a Džian Baban (klávesy, elektronika) se na novince Hudba budoucnosti obešel bez hostů, zelenou dostala chuť experimentovat se žánry i písňovými formami. Výraznou personou podílející se na nahrávce je dvorní spoupracovník Dalekko, britský hudebník, producent a masteringový inženýr Peter Charlton, vystupující pod pseudonymem Floyde Spenders. Skupina výsledek popisuje jako “hlučnější a živelnější”, díky živým nástrojům se zvuk  posunul do rockovější a místy ambientní polohy.

Křest desky je naplánován do pražského Café V lese na 11. května.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty