Houpací koně vyrazili na turné k aktuálnímu albu

Kapela Houpací koně vydala na sklonku loňského roku nové album s názvem Desolation Peak, které zasvětila památce Jacka Kerouaca. Nyní, v únoru, se vydala na cesty, aby desku v rámci koncertního turné představila publiku i naživo.

Několik koncertů tour již proběhlo, další kapelu čekají. Nejblíže se s tvorbou Houpacích koní mohou příznivci setkat  22. února v Opavě (Klub Art) a 23. února v Kopřivnici (Kavárna Vila). Únorové koncerty pak soubor završí v pražském Lucerna Music Baru 26. února. Další vystoupení má kapela naplánována až do května (1. března například v domovském Ústí nad Labem v Činoherním studiu).

Jak Houpací koně představit těm, které třeba, přestože existují již více než 25 let, zatím jejich tvorba míjela? Nejlépe to asi řekne kapela sama: „Jsme z Ústí nad Labem, Monte Carla chudých, města, který je barevný jen pár týdnů na podzim, jinak je to místo jak z černobílý fotky, a my tyhle dvě jeho barvy máme rádi. Ve vzduchu je tady cítit Setuza i kerouakovskej svět kopců, závodních jídelen a železničních náspů.“

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty