Honza Křížek a jeho Revoluce

Zpěvák, skladatel a producent Honza Křížek vydal přibližně v polovině září svou druhou autorskou desku. Jedenáct novinek vzniklo během několika dní v době nejpřísnějšího lockdownu. Složil a nahrál je ve svém studiu. Album nese název Revoluce a stejnojmenný singl doprovázený videoklipem se objevil již začátkem září.

K celému spontánnímu procesu nahrávání desky uvádí: „Skladby jsem nahrál doma, ve svém studiu během několika dní a prakticky je nechal v takové podobě, jak vznikly. Chtěl jsem, aby byly autentické a zůstal v nich zachycený ten moment a rozpoložení, ve kterém jsem je vytvořil. Během lockdownu se ve mně nahromadila spousta energie a emocí, které jsem vypustil do nových písní.“ O mix a mastering alba se následně postaral známý a zkušený slovenský zvukový mistr Samo Pospíšil.

Album předznamenal singl Revoluce, k němuž vznikl klip v režii Michala Jiráně, který stál také za kamerou a je autorem scénáře. O ohňové efekty se postaral Tomáš Libich, tuzemskými i zahraničními umělci vyhledávaný pyrotechnik, který patří dlouhodobě mezi českou špičku. Natáčení proběhlo během jednoho dne v FZG studiu v Klecanech u Prahy. Rozsáhlý areál s polorozpadlými budovami poskytl prostředí příznačné záměru umocnit atmosféru vnitřního zápasu Honzy Křížka: „Revoluce je to nejvýstižnější slovo pro to, čím jsem si za poslední měsíce prošel. Jako člověk, ale i umělec jsem prožil pár zásadních převratů v životě. A myslím, že nejsem sám. Doba,ve které žijeme a události, které zažíváme, ovlivňují všechny z nás. Ať už je to pandemie, politika, sociální a klimatické změny, ale i psychický dopad toho všeho na nás samotné.“
V klipu se zároveň představuje i nová koncertní sestava kapely Honzy Křížka.

Vybrané fotoreporty