Holden o sobě dávají po delší době vědět klipem k novému singlu Marie

Pražská parta Holden představuje po delší době nový singl Marie. Není o šťastné ani zoufalé lásce, jak by se mohlo nejspíš podle jeho názvu zdát. Příběh singlu vás nejspíš překvapí.

Frontman Martyn Starý napsal skladbu již před delším časem pro svoji neteř k jejím prvním narozeninám. Šlo o ukolébavku, kterou jí věnoval. Ostatním členům kapely se zalíbila natolik, že se rozhodli udělat z ní regulérní singl. Přestože je píseň v pomalejším tempu, Holden tato forma sluší.

Poprvé si kapela celou píseň včetně mixu a produkce zastřešila sama. „Nechtěli jsme se tentokrát nikam hnát do velkých produkcí, je to koneckonců rodinná píseň, tak jsme si ji udělali celý interně, v kapelní rodině. Míchal to náš kytarista Timon a cítím, že to po zasloužené pauze probouzí naši kapelu opět k životu. Tentokrát se už ale nikam nebudeme hnát. Čím dál tím víc si vážíme i jen času, který spolu můžeme trávit, klidně ve zkušebně nebo u večeře s rodinami,” doplňuje Starý.

K ukolébavce se muzikanti rozhodli přibalit ještě jednu novou píseň, kterou společně se singlem vydávají. Jmenuje se Pozdě, pojednává o dávno ztraceném vztahu a je to naopak jeden z nejdivočejších skladeb, co kdy kapela napsala. „Je potřeba zachovat rovnováhu. Nejdřív vás ukolébáme a pak přijde rychlé překvápko. Po každým usnutí je potřeba se probudit,“ doplňuje. Mini EP s dvěma novými písněmi vyšlo 1. července výhradně na digitální distribuci.

Vybrané fotoreporty