Grape představuje první interprety letošního ročníku!

Piešťanský festival Grape ohlašuje první jména svého již sedmého ročníku, který se bude konat 12.-13.srpna. Na letiště přijede britská indie rocková legenda Bloc Party, mladou elektronickou generaci zastoupí rakouští HVOB a Berlíňan Jan Blomqvist.

„Pro rok 2016 představujeme první účinkující už v prosinci, což se nám takto v předstihu podařilo poprvé. Jsme rádi, že v Piešťanech přivítáme skvělé Bloc Party, kapela nás sama oslovila a to se neodmítá. Radost máme i z dvojice interpretů ze stále Four Artist, tedy z rakouského dua HVOB a Jana Blomqvista. Tento druh elektroniky nám minulý rok trochu chyběl,“ uvedl za organizátory Ján Trstenský.

2015BlocParty_Press_RachaelWright_121015

Bloc Party patří dlouhodobě mezi to nejlepší, co britská kytarová scéna nabízí. Vydali čtyři studiové desky s mnoha hitovkami, například Banquet, Helicopter, Octopus nebo Hunting for Witches. Pro rok 2016 připravila kapela pro své fanoušky nové album, a tak na festivalu zazní i zbrusu nové skladby.

hvob-press-photo-march-15

Rakouská a německá elektronika je jednou z nejuznávanějších na světě, typický „minimal“ zastoupí vídeňská dvojice HVOB s příjemným vokálem Anny Müller a návštěvníky roztancuje i Berlíňan Jan Blomqvist se svou kapelou.

Vybrané fotoreporty