Goo Goo Dolls odehrají v Lucerna Music Baru svůj první koncert v ČR

Goo Goo Dolls, kapela původem z amerického Buffala, se v neděli 12. srpna v pražském Lucerna Music Baru představí na svém premiérovém koncertu v ČR. Soubor má za sebou poměrně bohatou historii. Založili jej (původně ještě pod názvem Sex Maggots) v roce 1985 kytarista a zpěvák Johnny Rzeznik, baskytarista Robby Takac a bubeník George Tutuska.

První velký komerční úspěch přišel s pátým řadovým albem A Boy Named Goo z roku 1995 a z něj vybraným singlem Name.  V 90. letech pak Goo Goo Dolls patřili k nejpopulárnějším alternativně rockovým formacím. Jejich největším hitem je ale nepochybně píseň Iris, která se objevila ve filmu režiséra Brada Silberlinga Město andělů (1998) s Meg Ryan a Nicolasem Cagem v hlavních rolích. Píseň, která získala i tři nominace na cenu Grammy. Tou dobou už ve skupině za bicí soupravou sedí Mike Malinin, který vystřídal Tutusku v polovině poslední dekády minulého století.

Zvuk kapely se postupně přikláněl více do sfér poprocku, ale to neznamenalo, že by ústřední duo Rzeznik, Takac někdy svoji spolupráci pod značkou Goo Goo Dolls výrazně přerušilo. Dál vydávali desky, dál připravovali nové skladby a dál (i po odchodu Malinina v roce 2013) hráli s pomocí dalších doprovodných muzikantů.

Na svém kontě mají jedenáct alb, prodáno přes dvanáct milionů desek, devatenáct písní  v top desítkách různých hitparád a nyní poprvé přijíždějí k nám.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty