Gingerhead vydali své první EP

O nové kapele se zkušenými muzikanty v sestavě jste si už u nás přečíst mohliGingerhead od té doby nezaháleli a kromě nějakého toho koncertování a jarního příznivě přijímaného singlu Holy Ground jsou tu se svým prvním „ípíčkem“.

Název nese stejný jako zmiňovaný singl, tedy Holy Ground, a představuje kapelu v trochu širším spektru hudebních nálad a poloh. Kvarteto studiových skladeb a k tomu trojice songů nahraných ve studiu 3bees live je solidním vzorkem toho, co Gingerhead mají na repertoáru. K tomu všemu navíc kapela slibuje panoramatické 360° video přímo ze studia k songu Bless You, který, jen tak mimochodem, patří na EP k nejsilnějším.

„S kapelou jsme během posledního roku společně napsali téměř 20 písní. Některé písně čekaly v našich šuplících i několik let a některé vznikaly zcela spontánně na společných zkouškách a soustředěních. Po pečlivém výběru jsme se rozhodli, ty nejlepší z nich zachytit na naše debutové EP,“ vysvětluje pozadí vzniku nahrávky někdejší kytarista Tata bojs a uznávaný výtvarník Maťo Mišík.

„Po velmi dobré odezvě na singl Holy Ground jsme opět zvolili spolupráci s naším kamarádem, zkušeným producentem a hudebníkem Pavlem Bohatým (studio Sono, Vladimír Mišík a Etc…, Eastpark, Blue Effect), který se ujal mixu a masteringu celého EP a studiového záznamu bonusových materiálů,“ komentuje vydání nahrávky kytarista a skladatel Luboš Moravec.

Kromě tradiční podoby na CD, se nahrávka objevuje i v digitální podobě na všech podstatných místech jako jsou iTunes, Supraphonline, Deezer atp.

Oficiální slavnostní křest EP pak proběhl  1. října v pražské Malostranské Besedě.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty