Gingerhead slaví úspěch ve Skutečné lize novým videoklipem

Kapela Gingerhead, jejíž název je odvozen od společné vášně členů souboru pro zázvor, v závěru loňského roku zabodovala v největší tuzemské soutěži zaměřené na živé hraní nazvané Skutečná liga. V klání, jehož se v aktuálně ukončeném ročníku zúčastnilo 130 kapel, vybojovala tato formace celkové druhé místo (za plzeňskými Seventh Passion) a zpěvačka Eliška Pekárek Flaková si odnesla hlavní cenu Music Talent Awards v kategorii Zpěvačka roku.

Na oslavu těchto medailových umístění natočili Gingerhead retrospektivní videoklip k písni Raise Me Up. Skladba je zdarma exkluzivně ke stažení na webu kapely.

Stopáž klipu o délce necelých pěti minut naplňuje sestřih videí nastřádaných během uplynulých dvou let – od prvních zkoušek, kdy se začala psát historie kapely, přes absolvované koncerty, až po dojemné prosincové záběry z nahrávacího studia, kde zpěvačka Eliška drží v náručí čerstvě narozenou dceru Vilmu. „Pro mne je tento klip takovou hezkou vzpomínkou na mé těhotenství. V posledních záběrech je například vidět, jak na velkém Mišíkovském koncertě v Lucerně jsem už opravdu téměř na prasknutí,“ říká s úsměvem.

Zajímavostí je, že text k písni Raise Me Up pro kapelu napsal americký folkový zpěvák a skladatel Roger Laplant. „Je to vlastně můj bratranec, kterého jsme díky mému tátovi naprosto nečekaně objevili v americké části rodiny. Celé je to pěkně vykresleno v nedávno uvedeném celovečerním dokumentu Nechte zpívat Mišíka,“ uvádí kytarista a ústřední osobnost kapely Maťo Mišík, syn uznávaného hudebníka. „Když jsem Rogerovi poslal demo písničky s dotazem, jestli by nechtěl zkusit napsat text, vůbec jsem nečekal, že ho nahrávka tak nadchne. Otextoval ji doslova přes noc,“ vzpomíná.

Pokud jde o Skutečnou ligu, šlo jistým způsobem o 9 let staré déjà vu – minimálně pokud jde o zpěvačku Elišku Pekárek Flakovou. „V roce 2008 jsem se stejné soutěže zúčastnila se svou bývalou skupinou Reskata. Byla jsem tehdy úplně stejně těhotná a ve finále jsme taktéž skončili na druhém místě.“

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty