E!E slaví 30 let jarním TurnE!Ečkem s kapelou The Fialky

Neexistuje snad mezi příznivci domácí punkové scény takový, který by neznal kapelu E!E. A tahle kapela právě letos slaví 30 let své existence. Od chvíle, kdy se v roce 1987 dala v Příbrami dohromady, je vlastně téměř permanentně na nekonečném turné po všemožných pódiích naší země.

Svůj styl, melodický punk rock’n’roll se zřetelným odkazem punku vzor 77 kapela příliš nemění, ovšem za dobu existence byla nucena čas od času přistoupit k nějakým těm změnám v sestavě. Těmi nejzásadnějšími byly pravděpodobně odchod původního bubeníka Kyseláče, jenž byl také autorem prvních textů souboru, a v roce 2013 úmrtí kytaristy a zpěváka Bakči, který byl od začátku hlavním tahounem Eéček. V současné době sestavu E!E tvoří Bořek – zpěv, Stawi – kytara, zpěv, Motlík – basová kytara a Spejbl – bicí.

Své třicetiny slaví E!E sérií jarních koncertů v rámci TurnE!Ečka 2017 společně s další kapelou, která ve svých hudebních kořenech nezapře vliv punku vzor 77, skupinou The Fialky. Turné odstartovalo v Uherském Hradišti 10. března a zbývají mu ještě následující zastávky:

Pátek 17. 3. České Budějovice/ Velbloud
Pátek 24. 3. Písek/ Divadlo pod Čarou + Nežfaleš
Sobota 25. 3. Ostrava/ Barrak + Nežfaleš
Pátek 31. 3. Ostrov u Karlových Varů/ M klub
Sobota 1. 4. Praha/ Storm + Nežfaleš
Sobotu 8. 4. Brno/ Eleven
Čtvrtek 13. 4. Plzeň/ MC Kalikovák
Pátek 21. 4. Jihlava/ Soul

A že se v této sestavě bude slavit naplno jak v sále, tak i u baru, to je téměř jistota.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty