Donnie Darko hlásí debutové album

Na digitálních platformách se můžete již od 4. prosince setkat s debutovým albem Yesterdays alt-rockové kapely Donnie Darko. Čtyřčlenná formace upozorňuje na novou nahrávku videoklipem k singlu Here & Now, který je zároveň osobní zpovědí o souboji s těžkou životní situací. Křest alba plánuje kapela na jaro 2021.

“Písničky na desku vznikaly v horizontu čtyř let, během kterých se odehrálo mnoho životních příběhů,“ říká Filip Fendrych – zpěvák, kytarista a hlavní skladatel kapely. “Je to ohlédnutí za minulostí nedávnou i vzdálenou, takový osobní deníček. Náladu těchto vzpomínek jsme se pak snažili zachytit hudbou, ve které se odráží spoustu vlivů z devadesátek, tedy období, ve kterém jsme vyrůstali.”

Yesterdays je prvním albem skupiny. Vychází po šesti letech od EP Supertramps, a ačkoliv kapela začala na materiálu pro album pracovat už v roce 2015, neúnavné koncertování na českých i zahraničních pódiích v následujících letech postup vzniku desky značně zpomalilo. Díky dlouhému časovému horizontu ale do materiálu prosáklo velké množství vlivů, jak hudebních, tak lyrických.

“Pandemie nám zkomplikovala dokončovací práce na desce, ale nakonec jsme to dotáhli online, na dálku. A vlastně jsme si díky tomu i prošlápli novou cestu, jak kolaborovat a tvořit ve chvíli, kdy se nemůžeme potkávat,” komentuje situaci frontman kapely.

Album obsahuje jedenáct skladeb. Převážná část nahrávání proběhla v bratislavském PULP Studio pod režií Matěje Turcera a Jakuba Hríbika, zbytek pak v pražském Hit The Sound. Produkci měl na starosti sám zpěvák Filip Fendrych. O mix a master desky se postaral Matěj Turcer z již zmíněného PULP Studia. Jako zajímavost lze uvést třeba i to, že na desce hostují zpěvák Radek Škarohlíd (Hentai Corporation) nebo bubeník Radek Tomášek (Support Lesbiens).

 

Vybrané fotoreporty