Dolls in the Factory představují první skladbu z připravovaného EP

Poprocková kapela Dolls in the Factory z Frýdku-Místku představuje poměrně výpravným videoklipem první skladbu z připravovaného EP Phoenix. Kulisy pro skladbu Stop for a Minute nalezli tvůrci videa v prostředí empírového zámku Kačina. Do nich pak zasadili netradiční příběh o komplikované lásce s upírským nádechem.

Song Stop for a Minute je osobní zpovědí zamilovaného člověka, je plný metafor a asociací. „Nechceme podrobně popisovat, o čem píseň je, budeme rádi, když si v ní každý najde to své,“ dodává Martin Velička, který v kapele hraje na baskytaru, píše texty a produkuje skladby.

Režie klipu se ujal Ondřej Urbanec (ten má na kontě spolupráci například s Adamem Mišíkem, Silver Spoons nebo Rytmusem). V příběhu pracoval s určitým až barokním vizuálem a pro dějovou linku zároveň použil metaforicky zastavení času. Natáčení probíhalo na zámku Kačina u Kutné Hory a v jeho okolí. „Byla to jednodenní intenzivní mise, natáčeli jsme od brzkého rána do pozdního večera. Režisér Ondra měl všechno skvěle připravené, a tak nás systematicky mořil až do úplného zbytku našich sil,“ vzpomínají se smíchem Dolls in the Factory. „Zároveň to byla jedna velká jízda a zábava!“

Koncem února kapela plánuje vydání zmiňovaného EP Phoenix a v dubnu další videoklip k jedné z jeho písní. Do konce roku by rádi vydali ještě plnohodnotné album, na kterém teď pracují. Jakmile to vládní nařízení dovolí, měla by kapela zase i koncertovat.

 

Vybrané fotoreporty