Do Vysokého Mýta přijede zabubnovat legendární George Kollias, vynikající Scott Pellegrom a vystoupí i Miloš Meier

Už posedmé se stane Vysoké Mýto středem bubenického vesmíru pro domácí a slovenské příznivce bicích nástrojů. Vysokomýtský M-klub totiž na dvou sálech hostí vynikající zahraniční bubeníky a špičky tuzemské hudební scény. Hlavním lákadlem letošního ročníku je Američan Scott Pellegrom, který patří mezi přední světové bubeníky. Další ozdobou akce je výborný Řek George Kollias, který je známý z kapely NILE a je metalovou legendou. Premiérově se na festivalu představí projekt Drumwave s Martinem Vajglem (Olympic), Vaškem Zimou (Vanua 2) a Hanzem Sedlářem (J. Ledecký). Dalším exkluzivním projektem je DrumShip, kde hraje Matyáš Vorda (Mandrage) a Radek Tomášek (Support Lesbiens). Jednou z hlavních hvězd je i Miloš Meier (Dymytry, Supergroup), který se po turné v Rusku a Polsku zastaví i ve Vysokém Mýtě. Dále vystoupí Libor Hadrava, působící v USA. Za něžné pohlaví zahraje na bubny Pavla Táboříková (Payanoia, Krausberry). Celou akci moderuje Martin Vajgl ze skupiny Olympic.

Bubenický festival Vysoké Mýto (*2011) je mezinárodní bubenickou přehlídkou, která má za cíl během jednoho dne představit divákům ty nejlepší tuzemské a zahraniční bubeníky. Akce probíhá na dvou sálech M-klubu ve Vysokém Mýtě, přičemž každý hráč má zhruba 50 min. pro svoji prezentaci (koncert/workshop) a pak se program přesouvá do sálu druhého. Festival začíná od 13.00 a vystupuje na něm sedm bubeníků. Velkým lákadlem festivalu jsou slosovatelné vstupenky o bubenické ceny, jež věnovali spolupořadatelé z řad bubenických firem. Obvykle jsou rozdány ceny v hodnotě zhruba 100 000 Kč. Na festivalu v minulosti vystoupili přední čeští a slovenští bubeníci a významní zahraniční hosté, ze kterých je možno zmínit např.: Todd Sucherman (USA), Anika Nilles (DE), Mike Terrana (USA), Benny Greb (DE), Gavin Harrison (UK), Gergo Borlai (HU), Pete Ray Biggin (UK), Dave Elitch (USA), Craig Blundell (UK), Tomasz Losowski (PL) nebo Zacky (GR).

Svým dosahem je Bubenický festival Vysoké Mýto dozajista celorepublikovou kulturní akcí, neboť se do Vysokého Mýta sjíždí návštěvníci ze všech koutů České a Slovenské republiky. Hlavním pořadatelem je nezisková organizace VYSOKOMÝTSKÁ KULTURNÍ o. p. s., M-klub a spolupořadateli akce jsou přední české firmy na trhu s bicími nástroji. Festival se koná za podpory města Vysoké Mýto.

Vstupenky jsou k dostání online na eshop.mklub.cz

SCOTT PELLEGROM (USA)
GEORGE KOLLIAS (GR)
Drumwave: MARTIN VAJGL – HANZ SEDLÁŘ – VÁCLAV ZIMA
DrumShip: MATYÁŠ VORDA – RADEK TOMÁŠEK
MILOŠ MEIER
LIBOR HADRAVA
PAVLA TÁBOŘÍKOVÁ 

festival moderuje: MARTIN VAJGL

Více informací najdete na www.bubenickyfestival.cz

Vybrané fotoreporty