Do Paláce Akropolis míří Vladimír Mišík a anglický písničkář Jamie Marshall

Ve středu 23. listopadu přivítá scéna pražského Paláce Akropolis výjimečný koncert dvojice zajímavých hudebních těles. Stačí vlastně jenom napsat Vladimír Mišík & Etc… a Jamie Marshall & The Amplified Acoustic Band a to samo o sobě bude působit jako nejlepší pozvánka.

Vladimíra Mišíka prakticky není třeba domácímu publiku nijak blíže představovat. Snad každý, kdo se pohyboval kolem české rockové hudby a registroval dění na scéně, jej mohl zaznamenat již v šedesátých a sedmdesátých letech v kapelách jako The Matadors, Blue Effect nebo Flamengo. Snad každý někdy alespoň slyšel o legendární desce Flamenga Kuře v hodinkách a snad každý zná písničky, které Vladimír Mišík nazpíval už s kapelou Etc…, jako třeba Stříhali dohola malého chlapečka, Variace na renesanční téma nebo Sladké je žít. V jeho koncertním programu mají své místo vedle léty prověřených skladeb i písně ze zatím posledního řadového alba s názvem Ztracený podzim.

Jamie Marshall působil dlouhá léta na londýnské hudební scéně, kde spolupracoval kupříkladu s frontmanem skupiny Squeeze Glennem Tilbrookem a britskou bluesovou legendou Long Johnem Baldrym. V kapele The Amplified Acoustic Band ho doprovází trojice českých muzikantů se zkušenostmi s bluesových, bluegrassových či country projektů.

Taková kombinace dua účinkujících souborů slibuje jistě zajímavý a příjemný hudební večer.

 

Vybrané fotoreporty