Do České republiky se na dva koncerty vrací Adam Ben Ezra

Fenomenální kontrabasista z Izraele Adam Ben Ezra přijíždí opět do České republiky. Letos výjimečně vystoupí s uznávaným ostravským saxofonistou Michalem Žáčkem. Co přinese spojení těchto dvou umělců, mohou hudební nadšenci zjistit ve středu 13. července v Jazz Tibet Clubu v Olomouci a 14. července na festivalu Colours of Ostrava.

New York, Benátky, Palermo, Londýn, Vídeň, Madrid, Berlín, Wroclaw a mnoho dalších měst. Rodák z Tel Avivu Adam Ben Ezra jezdí poslední tři roky po celém světě. Ani Česká republika není výjimkou. Ostatně v loňském roce v rámci svého turné u nás odehrál koncerty po více než desítce míst: Pacovský poledník, Cool v plotě, Lipno fest, Jazz Dock, festival Jazzinec v Trutnově nebo Jazz Tibet Club v Olomouci, kam se těsně před svým vystoupením na Colours of Ostrava vrátí odehrát exkluzivní klubový koncert.

„Adam Ben Ezra je unikátní hudební talent z Izraele,tento fenomenální kontrabasista si vybral jasnou misi dostat svůj nástroj ze zaběhlého postavení doprovodného nástroje na zasloužené místo přední hrany pódia,“ říká o umělci Michael Tardík z agentury Everything Goes.

Po koncertě s legendárním americkým jazzovým kytaristou a skladatelem Patem Methenym a debutovým koncertem v Paříži se Adam Ben Ezra ukáže i na jednom z nejoblíbenějších festivalů České republiky Colours of Ostrava. I když pravidelně vystupuje jako sólista, dvojici nadcházejících českých koncertů odehraje ve společnosti uznávaného ostravského saxofonisty Michala Žáčka. Michal Žáček je mimořádně žádaným hostem u mnoha špičkových umělců z oblasti rocku, jazzu i popu. V roce 2013 vydal sólové album Beautiful Day, na němž hostují Tonya Graves, Vojtěch Dyk i světoznámý jazzový bubeník Dave Weckl.

Úspěch muzikanta z Tel Avivu je založen na prostém faktu, že jeho videa na YouTube z posledních pěti let viděl téměř celý svět. Ať už mluvíme o coverech Always On The Run od Lennyho Kravitze a Billy Jean od Michaela Jacksona, nebo o originálních skladbách Can’t Stop Running či Busker. Mimochodem, sám také buskingem začínal, takže cesta skrze internetové kanály a sociální sítě se zdá být v tomto případě vcelku logická. Adama Bena Ezru to řadí do nové generace muzikantů, kteří svým uměním dokáží prostřednictvím sociálních sítí najít své fanoušky téměř kdekoli.

YouTube Preview Image
Vybrané fotoreporty
iRock&Pop